Stargardzki Klub Orienteringu 15 Południk - Strona Klubowa - Artykuły: Filmy
FilmyCo się wydarzyło na wyspie Pam / What happened on Pam island Historia ekstremalnej wyprawy pretekstem do opowiedzenia historii o miłości i pasji.
Para polskich alpinistów Eliza Kubarska i David Kaszlikowski udaje się samotnie
w głąb fiordów południowej Grenlandii...Co się wydarzyło na wyspie Pam / What happened on Pam island Historia ekstremalnej wyprawy pretekstem do opowiedzenia historii o miłości i pasji.
Para polskich alpinistów Eliza Kubarska i David Kaszlikowski udaje się samotnie
w głąb fiordów południowej Grenlandii aby zdobyć NAJWYŻSZY KLIF ŚWIATA. Pionowa ściana wyrasta prosto z morza- aby rozpocząć wspinaczkę zespół musi podpłynąć pod nią na wywrotnych morskich kajakach, często przez sztormy i ulewne deszcze. Woda w morzu ma temp. 0 stopni, wywrotka grozi hipotermią i szybką śmiercią. Ich bazą-domem staje się bezludna wyspa Pam…

Description of the movie:
A couple of Polish alpinists, Eliza Kubarska and David Kaszlikowski, take a lonely journey to the fjords of southern Greenland to reach the world's highest cliff. The vertical wall is reachable only from a boat. Despite the fact that the team consists of mere two members, it is decided to travel on dangerous sea-kayaks. There is a storm, the water around is freezing - dips to 0 degrees centigrade- and capsizing in this area would mean hypothermia and death within minutes.
Deserted Pam Island becomes their home base…
But this movie tells a different story.
Trusting only in themselves, the characters open their exciting world to the viewer: the world of passion and strange, original love.
Scenariusz i reżyseria: Eliza Kubarska

Zdjęcia: Łukasz Gutt, E. Kubarska, David Kaszlikowski

Producent: Eliza Kubarska

Producent wykonawczy: Małgorzata Zarzycka

Produkcja: Vertical Vision Film Studio orazTVP1, Polski Instytut Sztuki Filmowej

Kraj, rok, czas: Polska 2010, 52’ i 65’Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona Legendarna, niemalże antyczna na historię podboju ostatniego kontynentu wyprawa 28 śmiałków pod wodzą sir Ernesta Shackletona w przededniu I wojny światowej. Uwięzieni w lodzie, skazani na porzucenie statku rozbitkowie przeżywają arktyczną zimę, docierają do morza i na tratwie ratunkowej płyną 800 mil ku ocaleniu. Nikt podczas ekspedycji nie zginął...Czekając na Joe Wydarzenia przedstawione w dokumencie zdobywcy Oskara za "One Day in September" Kevina Macdonalda rozegrały się w roku 1985, a jego bohaterowie byli wówczas młodymi, sprawnymi, świetnie wyszkolonymi alpinistami. Joe Simpson i Simon Yates wyruszają w góry, aby zdobyć szczyt Siula Grande w peruwiańskich Andach...

CHINA CLIMB Film przedstawia realizowaną pod szyldem Alpinus Expedition Team wyprawę polskich wspinaczy do wciąż egzotycznych ChinTRANSCARPATIA 2007 Relacja z najdłuższego w Polsce wieloetapowego rajdu rowerowego (MTB).

THE NORTH FACE ADVENTURE TROPHY 2007, 2006, 2005 Relacje z najstarszego Rajdu Adventure Trophy w Polsce.
LAO LAO CampuS Explorers jest cyklem wspinaczkowych wypraw, których celem jest wytyczenie nowych dróg w atrakcyjnych skalnych rejonach świata
HYBRYDA Film opowiadający o niezwykłych zainteresowaniach grupy młodych polskich wspinaczy - o skokach skalnych...


HYBRYDA Film opowiadający o niezwykłych zainteresowaniach grupy młodych polskich wspinaczy - o skokach skalnych. Traktują oni tę dyscyplinę jako hybrydę wspinaczki, którą uprawiają od około 10 lat.
Skoki skalne postawiły przed nimi nowe wyzwania, którym starają się sprostać, bardzo dobrze się przy tym bawiąc. Film został nakręcony amatorskimi kamerami video przez ludzi, którzy nigdy wcześniej się tym nie zajmowali. HYBRYDA pokazuje całą drogę jaką przebyli, poznając specyfikę skoków skalnych, od tych najprostszych do najbardziej wymagających. Do unikatowych należą sceny z powtórzenia legendarnego, najtrudniejszego w Polsce skoku (Skok Na Basię), który powstał w 1970 roku i przez 32 lata nie miał żadnego powtórzenia (!) czy też sceny z powtórzenia, swego czasu najtrudniejszego skoku w Czechach (Hobis Hop).


XPL SKAŁA to największy outdoorowy projekt filmowy jaki kiedykolwiek był realizowany w Polsce. Zdjęcia do tego niezwykłego filmu powstawały przez 3 lata. Zgodnie z zamierzeniem autorów filmowym XPL SKAŁA jest przewodnikiem po najważniejszych polskich rejonach skalnych.
XPL SKAŁA to największy outdoorowy projekt filmowy jaki kiedykolwiek był realizowany w Polsce. Zdjęcia do tego niezwykłego filmu powstawały przez 3 lata. Zgodnie z zamierzeniem autorów filmowym XPL SKAŁA jest przewodnikiem po najważniejszych polskich rejonach skalnych. Prezentuje odmienny charakter wspinania i zróżnicowane podejście do wspinaczki skalnej ludzi związanych z poszczególnymi miejscami. Jest to najpełniejszy obraz wspinaczkowej Polski, blisko 40 min emocjonującej podróży po malowniczych zakątkach tego kraju.Sklep Internetowy!
Galeria
        
Najbliższe imprezy
Brak wydarzeń
Zapisz się do subskrypcji
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło